Informuojame, kad gavus gyventojų nusiskundimų dėl prastos kokybės vandens Kazlų Rūdoje buvo sudaryta incidento tyrimo komisija, kurios nariai  – sutarčių inžinierius Juozas Rinkevičius ir  ekologijos inžinierė Audronė Pupienė. Komisijai vadovavo Direktorius – Raimondas Ragauskas.

Nustatyta, kad  balandžio 20 d. atliekant planinius vandens gerinimo įrenginių regeneravimio oro kompresoriumi darbus, dalis nenugeležinto vandens pateko į 1000 l talpos  vandens rezervuarą, iš kurio tiekiamas vanduo Kazlų Rūdos gyventojams.

Atlikus vandens tyrimus nustatyta, kad rezervuare geležies koncentracija padidėjo iki 0,6 g/l (norma 0,2g/l).  Vartotojai pastebėjo, kad tiekiamas vanduo yra  rusvos spalvos, turintis geležies kvapą.

Gyventojai pradėjo nuleidinėti vandenį, todėl padidėjo vandens debitas vamzdynuose, ko pasėkoje sujudėjo vamzdynuose esantys nešmenys.

Balandžio 22 d. pakartotinai atlikta vandens filtrų regeneracija. Nustatyta, kad į rezervuare tiekiamame vandenyje geležies koncentracija yra 0,052 g/l . Gyventojams tiekiamame vandenyje leistinas geležies normas  viršija nežymiai ir siekia – 0,25 g/l.

Elektrotechnikui Sigitui Krikščiūnui nurodyta, kad po kiekvieno filtrų regeneravimo atlikti geležies kiekio matavimus vandenyje.

Atsiprašome už nepatogumus.

UAB „Kazlų Rūdos komunalininkas“ administracija